ביטוח רכב

כיום רכב פרטי הפך להיות מוצר צריכה בסיסי שחייב גם ביטוח בסיסי!

ביטוח חובה

ביטוח החובה כשמו כן הוא.
כל מי שנוהג בכלי רכב מנועי חייב, על פי החוק, לשאת תעודת ביטוח תקפה. תעודה זו מתחדשת מידי שנה. נהיגה ללא תעודת ביטוח רכב תקפה מהווה עבירה פלילית על פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה- 1975 (פלת"ד). תפקידו של ביטוח זה הוא כיסוי ביטוחי עבור נזקי גוף לנהג, לנוסעים עמו וגם להולכי הרגל הנפגעים על ידי הרכב.

ביטוח צד ג'

הביטוח מספק כיסוי במקרי פגיעה ברכבו של צד שלישי. ביטוח זה הוא ביטוח אחריות חוקית כלפי רכושו של צד שלישי על ידי הנהג ברכב ואו מי מטעמו המורשה ע"פ הפוליסה. הנזקים הכספיים הכרוכים גם בהתנגשות קלה הם גדולים ומשמעותיים מאוד ומנגד, נהג שמעורב בתאונת דרכים, עלול למצוא עצמו מחויב בתשלום נזקים בהיקפים של מאות אלפי שקלים. לעומת האחרון, נהג שמבוטח ביטוח צד ג' נדרש לתשלום השתתפות עצמית בלבד ובמקביל נדרש למינימום ההשקעה הפרוצדורלית הנדרשת.

ביטוח מקיף

ביטוח המקיף מכסה נזק הנגרם לרכב עצמו ולנזק כלפי צד ג', בהתאם לסיכונים והחריגים המפורטים בתנאי הפוליסה. במקרה של נזק לרכב, חברת הביטוח יכולה לפצות את הנהג המבוטח מאחת מהדרכים הבאות: 

  • תיקון רכב במסגרת הסדר מוסכים מטעם חברת הביטוח.
  • תשלום ישיר למבוטח בעת בחירת מוסך שאינו בהסדר.
ביטוח רכב
ביטוח רכב

אני עם רישיון נהיגה זר האם אני יכול לעשות ביטוח לרכב בארץ ?

לפני כשנה לקוח חשוב מאוד למשרד עם רישיון נהיגה זר פנה למשרד שעשה תאונה הגשנו לו מיד תביעה לחברת הביטוח דאגנו לו לרכב חילופי למרבה הצער לאחר כשבוע קיבלנו דחיה בפוליסה מבדיקה מהירה מתברר שלפי משרד התחבורה המבוטח נהג בארץ ללא רישיון נהיגה בתוקף אנחנו מתקשרים בבהלה למבוטח והוא אומר

קרא עוד »
נגישות